صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» جراحی سینه

 

جراحی سینه

داشتن اندامی متناسب، نیمی از زیبایی و جذابیت ظاهری افراد محسوب می شود.

بسیاری از زنان از اندازه و فرم سینه های خود راضی نیستند و این مسئله روی اعتماد به نفس آنها و تصویری که از زیبایی برای خویش ترسیم کرده اند تاثیر سوئی می گذارد.

به همین منظور بسیاری از خانم ها به جهت تغییر سایز و فرم سینه های خود اقدام به انجام عمل جراحی زیبایی سینه می کنند.

علاوه بر آن، این جراحی بسیاری از مواقع به منظور بازسازی سینه ها بعد از جراحی ماستکتومی ( برداشتن سینه ) کاربرد دارد.

اما جالب است بدانید جراحی زیبایی سینه فقط مختص خانم ها نیست و بسیاری از آقایان نیز به دلیل چاقی بیش از اندازه و شکل نامتناسب سینه خود اقدام به جراحی سینه می کنند.

بزرگی سینه در آقایان را ژینکوماستی گویند.

در ادامه به بررسی و معرفی انواع جراحی های سینه پرداخته شده است.

جراحی سینه در خانم ها

به طور کلی جراحی سینه خانم ها ( که به ماموپلاستی نیز معروف است ) به چهار منظور زیر انجام می شود :

1.جراحی به منظور افزایش سایز سینه ( پروتز )  

این جراحی با استفاده از پروتز یا چربی و به منظور دستیابی به فرم گرد و افزایش سایز و یا اصلاح عدم تقارن سینه ها انجام می گیرد. از این روش می توان علاوه بر اهداف زیبایی برای بازگرداندن حجم سینه پس از زایمان یا کاهش وزن نیز استفاده کرد.

ایمپلنت های استفاده شده در جراحی پروتز سینه از نظر محتویات داخلی به دو دسته تقسیم می شوند :

-ایمپلنت آب نمکی ( سالین ) :

این ایمپلنت ها از آب نمک استریل ساخته می شوند، اگر پوشش این ایمپلنت ها داخل بدن آسیب ببیند و یا نشت کند، نمک جذب بدن شده و به طور طبیعی دفع می شود و حجم سینه کاهش یافته و نیاز به ترمیم مجدد می باشد.

این دسته از ایمپلنت ها دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و مجاز به استفاده در افراد بالای 18 سال هستند.

- ایمپلنت سیلیکونی :

این ایمپلنت ها از ژل سیلیکون ساخته می شوند، این ژل ها شباهت زیادی به بافت طبیعی سینه دارند، اگر پوشش ایمپلنت سیلیکونی داخل بدن سوراخ شود، ژل در جای خود باقی می ماند، اما افرادی که این نوع ایمپلنت را انتخاب می کنند می بایست به طور منظم برای اطمینان از عدم صدمه  آن به جراح خود مراجعه کنند.

این دسته از ایمپلنت ها دارای مجوز وزارت بهداشت بوده و مجاز به استفاده در افراد بالای 22 سال هستند.

برای سینه های افتاده ممکن است در کنار جراحی افزایش سایز، لیفت سینه نیز نیاز باشد. چراکه این روش نمی تواند افتادگی شدید سینه را اصلاح کند.

 جراحی لیفت بنابر تشخیص پزشک می تواند در یک جراحی همزمان با پروتز و یا در یک جراحی جداگانه انجام گیرد.

 

2.جراحی به منظور کاهش سایز سینه

سینه های بیش از اندازه بزرگ می تواند مشکلات روانی و جسمی فراوانی به همراه داشته باشد، بسیاری از این افراد به دلیل وزن زیاد سینه علاوه بر درد کمر و گردن و احساس بی حسی در آنها، قادر به انجام برخی فعالیت های روزمره خود نیز نباشند.

هدف از جراحی کاهش سایز سینه، کاهش چربی و نسج غددی به منظور رسیدن به سایز متناسب و از بین بردن ناراحتی های ناشی از داشتن سینه های خیلی بزرگ است.

همزمان با این جراحی معمولا جراحی لیفت سینه نیز انجام میشود.

3.جراحی به منظور بازسازی و اصلاح فرم سینه

این جراحی به منظور ترمیم شکل ظاهری سینه، پس از برداشتن آن به دلیل ابتلا به سرطان و یا دیگر بیماری ها انجام می شود، در این جراحی عملکرد طبیعی سینه ( به عنوان مثال شیر دادن ) را نمی توان بازگرداند و هدف تنها بهبود ظاهر و شکل سینه است.

در این جراحی از پروتز و چربی برای ایجاد سایز و شکل دلخواه استفاده می شود.

4.جراحی به منظور بالا کشیدن و لیفت سینه ( ماستوپکسی )

گاهی به طور ژنتیکی و یا در اثر عواملی ( مثل افزایش سن، بارداری و شیردهی، کاهش وزن شدید، خارج کردن پروتز سینه و ... ) سینه ها آویزان می شوند که به این وضعیت ( Petosis ) گویند.

در این وضعیت پوست سینه نسبت به بافت آن بیشتر است و با جراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی پوست

و بافت اضافه سینه برداشته شده و بدین ترتیب سینه ها خوش فرم می شوند.

آمار جدید انجمن جراحان پلاستیک آمریکا نشان می دهد لیفت سینه از سال 2000 رشد چشمگیری داشته به طوریکه توانسته از جراحی پروتز سینه پیشی بگیرد.

جراحی لیفت سینه می تواند به تنهایی انجام شود اما چون نمی تواند سبب تغییر سایز سینه شود، در افرادی که علاوه بر افتادگی سینه خواهان تغییر سایز هستند، بهتر است لیفت در کنار یکی از انواع جراحی های کاهش یا افزایش سایز انجام شود.

جراحی سینه در آقایان

ژینکوماستی به حالتی گویند که پستان ها در آقایان  رشد بیش از اندازه ای داشته باشند، این وضعیت ممکن است در هر سنی و به دنبال عواملی هم چون تغییرات هورمونی، وراثت، مصرف برخی داروها و یا چاقی ایجاد شود.

جراحی ژنیکوماستی ( که ماموپلاستی نیز نامیده می شود ) به منظور کاهش سایز سینه آقایان، مسطح کردن سطح سینه و افزایش ظاهر عضلات سینه انجام می گیرد.

در موارد شدید وزن زیاد بافت سینه سبب افتادگی سینه و بزرگی هاله سینه ( شعاع تیره اطراف نوک سینه ) می شود. در این وضعیت اندازه هاله سینه با جراحی بهبود یافته و با حذف پوست اضافی سینه افتادگی سینه نیز اصلاح می شود.

ترجمه و ویرایش : گروه تبلیغاتی تینو

منابع :

my.clevelandclinic.org

plasticsurgery.org

 

 

جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 2271
بازديد امروز : 101
کل بازديد سایت : 3419251
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری : 0.4375 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux