صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» تزریق ژل به جنگ زمان می‌رود

 

تزریق ژل به جنگ گذر زمان می‌رود

ردپای گذرزمان بر روی صورت، آدمی را دل‌نگران می‌کند. زمان بسیار سریع می‌گذرد و تاثیراتش ماندگار است. اما مژده که زمانه ما دست کم در این زمینه سر سازگاری دارد. باورش آسان نیست اما حرکت عضلات صورت برای جویدن، لبخند زدن، گریستن و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب عوامل چین و چروک افتادن بر صورت است. اگرچه چین و چروک تنها نشانه‌ی گذشت زمان نیست؛ بعلاوه تقاضای تزریق ژل جوانساز پوست نیز تنها از طرف افراد مسن نیست. افرادی بسیاری خطوط روی پیشانی و خط لبخند را در سنین پایین تجربه می‌کنند. هر روز صبح که در آینه به صورت خود نگاه می‌کنند چروک‌های ریز اطراف چشم آزارشان می‌دهد. عده‌ی دیگری نیز تزریق ژل را نه برای ترمیم ناهنجاری‌های صورت بلکه برای ایجاد تغییرات دلخواهشان تجربه می‌کنند. در وجود تمامی انسان‌ها حس کمال‌گرایی و علاقه به بقا به صورت غریضی وجود دارد پس عجیب نیست که هر روز راه‌های جدیدتری برای مقابله با عوارض پیری و بهبود کیفیت زندگی پیدا می‌شود.

Image result for Facial Filler

 

تزریق ژل رد پای گذر زمان را از صورتتان محو می‌کند

علم پزشکی با رویکرد بالا بردن طول عمر و بهبود کیفیت زندگی گام برمیدارد و متخصصین پوست راه‌هایی را پیش‌پای شما می‌گذراند تا شاید بتوانید چهره دلخواهتان را تجربه کنید. درکنار روش‌هایی مانند جراحی و لیزر شاید بتوان ادعا کرد که روش تزریق ژل یکی از پرطرفدارترین روش‌های بهبود و جوانسازی پوست و زیباییست. پیش از هر چیز باید اطلاعات کافی و معتبر درباره انواع ژل‌های تزریقی داشته باشید، برای انجام هر نوع تزریق ژل حتما به متخصص پوست مراجعه کنید. پروسه درمان را کامل کنید و صبر داشته باشید و به دنبال راه‌ میانبرد نروید. به پزشک خود اعتماد کنید. در هر سنی که باشید در درجه اول سعی کنید روش‌های پیشگیری و درمان چین و چروک پوست بخشی از عادات روزمره‌تان شود. در صورتی که روش درمانی تزریق ژل را پیش‌می‌گیرید سعی کنید بهترین گزینه‌ها را برای تزریق انتخاب کنید. اگرهدفتان از تزریق ژل ایجاد تغییر در فرم لب است باید صبور باشید و پروسه تزریق ژل را کاملا طی کنید تا حالت طبیعی لب از بین نرود. اگر به دنبال زیبایی هستید، پس به اصول زیبایی‌شناسی پایبند باشید. به متخصص زیبایی اعتماد کنید و برای اتخاذ هر تصمیم با پزشکتان مشورت کنید.


تزریق ژل جوانساز با تزریق بوتاکس تفاوت دارد

بسیاری از مردم تصور میکنند که منظور از ژل همان بوتاکس است. این تصور کاملا غلط است. بوتاکس از طریق فلج کردن عضلات صورت عمل می‌کند اما تزریق ژل زیبایی بسته به نوع آن عملی است که با وارد کردن موادی مانند کلاژن به صورت موقتی ناهنجاری‌های صورت را بر طرف می‌کند یا تغییرات دلخواه را بر روی صورت اعمال می‌کند.

تفاوت تزریق ژل طبیعی و مصنوعی

دو دسته عمده برای ژل‌های جوانساز و ترمیم کننده پوست وجود دارد. ژل‌هایی که پایه طبیعی دارند و ژل‌هایی که از مواد مصنوعی ساخته شده‌اند. به طور کلی می‌توان گفت که ژل‌های طبیعی سازگار با بدن عوارض بسیار کمتری دارد، با گذر زمان حالت طبیعی صورت را حفظ می‌کند اما بازه زمانی اثر گذاری آنها کمتر است. از طرف دیگر ژل‌های مصنوعی زمان طولانی‌تری اثر دلخواهتان را ایجاد خواهد کرد اما هیچ تضمینی برای عدم بروز عوارض یا تغییر حالت‌های غیرطبیعی و  ایجاد گرانولوم وجود ندارد.

Image result for Facial Filler

انواع ژل جوانساز پوست طبیعی و سازگار با بدن:

·        تزریق ژل با 4 ماده از  پایه اسید هیالورونیک

اثر گذاری هیالورونیک اسید (هیالورونان) بین 6 تا 9 ماه طول می کشد و اثرات جانبی بسیار کمی دارد، تنها 1٪ بروز  عوارض جانبی مانند التهاب گرانولوماتوز و آبسه های استریل مشاهده شده و یکی از پر طرفدارترین انواع ژل‌های جوانساز پوست است.

1- اولین و یکی از محبوب‌ترین‌های ژل‌های جوانساز، ژلی است که با عنوان Juvederm شناخته می‌شود. در این ژل از هیالورونیک اسید استفاده شده، به صورت حجم می‌دهد و از طریق هیدراتاسیون به بهبود پوست کمک میکند، برای مقابله با چین چروک‌های عمیق از تزریق ژل ژوویدرم استفاده می‌شود. همانطور که گفته شد تاثیرات ژل‌های طبیعی به صورت موقت است و در حالت ایده‌آل تا یک سال خواهد بود.

2-  Restylane نوع دیگری از ژل با پایه اسید هیالورونیک است، منشاء غیر حیوانی  دارد و قابل تجزیه است. برای داشتن پوستی نرم و از بین بردن چروک اطراف دهان و چشم کاربرد دارد. تزریق ژل رستیلاین نیز در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود.

3- ژل جوانساز Captique سومین نوع از انواع ژل‌های جوانساز پوست با پایه اسید هیالورونیک است. منشاء حیوانی دارد و برای از بین بردن چروک در بافت‌های نرم اطراف بینی و دهان استفاده می‌شود.

4- چهارمین ژل که با تغییراتی در ساختار اسید هیالورونیک تولید می‌شود و برای از بین بردن چروک‌های خیلی عمیق اطراف بینی کاربرد دارد با نام  Hylaform شناخته می‌شود.

 

 

·        جوانسازی پوست با تزریق ژل کلاژن

به طور کلی ژل جوانساز کلاژن را از سه طریق تولید می‌کنند.  منشاء حیوانی، منشاء انسانی و یا اتولوگ. علاوه بر این ترکیبات کلاژن‌ساز را با تحریک فیبربلاست یا تزریق سلول‌های کشت شده می‌توان افزایش داد.

دو نوع از ژل جوانساز پوست با نام‌های Zyplast  و  Zyder، کلاژن‌هایی که منشاء حیوانی دارند و بر روی آثار زخم و خطوط صورت چین و چروک خوب عمل می‌کنند. با این نوع تزریق ژل تغییر را به سرعت خواهید دید و در نهایت جذب بدن می‌شود.


clinical-experimental-dermatology-Photographic-assessment

 یک سال پس از تزریق ژل

در مقاله‌ای که سال 2016 توسط محققات انستیتوی دراماتولوژی و زیبایی کشور برزیل منتشر شد، 40 نفر از افرادی که تزریق ژل PEG یا همان پلی اتیلن گلیکول را انجام داده بودن مورد بررسی قرار گرفتند. هیدروژل (PEG) REMAKE®  برای اولین بار سال 2008 به بازار آمد و تولید کنندگان ادعا کردند که با کمک به جذب آب، طراوت و شادابی را به پوست بازمی‌گرداند. این پلیمر سازگاری کامل با بدن دارد و پس از طی مدت اثر گذاری جذب بدن می‌شود.  محققان در ابتدا به دنبال آثار مخربی بودند که در اثر فرآیند جذب ژل در بدن ایجاد می‌شود. مشخص شد که در این فرآیند ژل بدون تخریب و بدون هیچ عوارضی جذب می‌شود و در پایان خطری را متوجه افراد نخواهد کرد. سپس بر روی علمکرد ژل در طی یک سال تمرکز کردند. طی این بررسی‌ها جدولی بدست آمد که تا حدود زیادی امیدوار کننده بود. می‌توان نتایج تزریق ژل PEG را مثبت ارزیابی کرد. زیرا علاوه بر تاثیرات مثبت و قابل اندازه گیری رضایت مصرف‌کنندگان را نیز تامین کرد. همانطور که جدول نتایج  نشان می‌دهد تقریبا نیمی از افراد پس از تزریق ژل تغییرات بسیار زیادی را حتی 120 روز پس از تزریق ژل تجربه کردند و همه شرکت‌کنندگان تا 30 روز اول نتایج خیره‌کننده تزریق ژل را حتی بدون اندازه‌گیری‌های کلینیکی، به عینه مشاهده نمودند.  

 

نتیجه بررسی 40 نفر از افرادی که برای جوانسازی پوست تزریق ژل PEG انجام دادند.

 

منابع:

 Addor FAS, Guerra Neri SRN (2016) Injectable Polyethylene Glycol Gel as Dermal Filler: 01 Year Clinical and Ultrasound Follow-Up. J Clin  -Flávia AS Addor* and Simone R Nogueira Guerra Neri Department of Dermatology, Medcin Instituto da Pele, Brazil

Coleman SR, Grover R (2006) The anatomy of the aging face: volume loss and changes in 3-dimensional topography.AesthetSurg J 26: S4-9.

https://www.facialesthetics.org/patient-info/facial-esthetics/wrinkle-treatment/facial-fillers-injections/

https://www.omicsonline.org/open-access/injectable-polyethylene-glycol-gel-as-dermal-filler

 

 

جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 1811
بازديد امروز : 974
کل بازديد سایت : 3424119
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری : 0.2335 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux