صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» فیلرهای پوستی تزریقی، اکسیر جوانی

فیلر های پوستی تزریقی، اکسیر جوانی

آیا میدانستید که بسیاری از نشانه های قابل مشاهده پیری را می توان در کاهش حجم بافتی ردیابی کرد؟ درحالی که بافت های صورت نازک می شوند، خط هایی در اطراف بینی و دهان ایجاد می شوند و گونه ها کوچکتر به نظر می رسند. فیلر های پوستی با جبران حجم از دست رفته به صاف شدن و از بین رفتن چروک، افزایش حجم لب ها و ایجاد ظاهری جوان تر کمک می کنند.

 

فیلر های پوستی تزریقی چه موادی هستند؟ 

فیلر های پوستی موادی هستند که به زیر پوست تزریق می شوند تا حجم از دست رفته را جبران و خطوط و چروک ها را صاف کنند و قسمت های مختلف را بهبود ببخشند. ه ساله بیش از ۱ میلیون نفر این روش درمان را برای جوان سازی پوست خود انتخاب می کنند زیرا راهی مقرون به صرفه و بدون جراحی و آسیب های بافتی می باشد.


فیلر های پوستی چگونه می تواند ظاهر پوست را بهبود ببخشند؟

در حالی که فیلر های پوستی به طور عمده به عنوان "پرکننده (فیلر) چروک ها"شناخته می شوند اما این مواد می توانند بیشتر از از بین بردن چروک مورد استفاده قرار بگیرد. به عنوان مثال

·         از بین بردن خطوط در اطراف بینی و دهان

·         افزایش و بازگرداندن حجم گونه ها

·         کاهش خطوط عمودی لب ها

·         افزایش حجم لب ها

·         از بین بردن چروک چانه

·         بهبود تقارن در میان ویژگی های صورت

 

فیلر ها از چه موادی ساخته شده اند؟

انواع مختلفی از مواد که توسط FDA تائید شده است که توسط جراحان زیبایی استفاده می شود. به طور کلی، فیلر ها بر اساس مواد ساخته شده آنها طبقه بندی می شوند.

 

اسید هیالورونیک (HA) یک ماده طبیعی است که در بدن و در پوست یافت می شود. این ماده به حجیم و هیدراته شدن پوست کمک می کند. فیلر های اسید هیالورونیک به طور معمول نرم و ژل مانند هستند و نتایج آن موقت می باشد و به مدت ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد تا بدن به تدریج و به طور طبیعی مواد تزریق شده را جذب کنند‌. اکثر فیلر های اسیدهیالورونیک همراه با لیدوکائین (بی حس کننده موضعی) تزریق می شود تا به کاهش درد در طی تزریق کمک کنند.

 

کلسیم هیدروکسی آپاتیت(CaHA)

هیدروکسی آپاتیت کلسیم نیز یک ماده طبیعی است که عمدتا در استخوان های ما یافت میشود. در این فیلر میکرسکپی، ذرات کلسیم تقریبا میکرسکوپی بوده و در یک ژل صاف به حالت تعلیق در آمده اند. دوام فیلر های کلسیم هیدروکسی آپاتیت به طور معمول بیشتر از فیلر های اسید هیالورونیک می باشد، اثر آن حدود ۱۲ ماه برای اکثر بیماران باقی می ماند. همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده، هیدروکسی آپاتیت کلسیم سبب تحریک تولید کلاژن می شود بنابراین از این نوع فیلرها برای درمان خطوط و چین و چروک های عمیق استفاده می شود.

 

تزریق چربی اتولوگ (پیوند چربی صورت)

تزریق چربی اتولوگ تنها فیلر تزریقی است که به عمل جراحی نیاز دارد؛ اما نتایج آن برای سال ها باقی می ماند. چربی را معمولا با استفاده از لیپوساکشن از یک ناحیه برداشت می کنند و سپس آن را پس از تصفیه و خالص سازی برای افزایش حجم گونه ها، از بین بردن چین و چروک و برطرف کردن گودی زیر چشم تزریق می کنند. تزریق چربی برای رسیدن به نتایج عالی و ایمن نیازمند آموزش های تخصصی است و تنها باید توسط جراح زیبایی قابل اعتماد انجام شود.

 

انتخاب یک پزشک مناسب برای درمان

درمان با پرکننده (فیلر) یک روش پزشکی است که نیاز به آموزش ویژه، دانش و مهارت برای اطمینان از روش درمان و نتایج طبیعی و ایمن دارد. پزشکی با دانش گسترده آناتومی صورت، چشم انداز های زیبایی شناختی و با مهارت و دقیق انتخاب کنید.
هر شخصی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید دارای صلاحیت اثبات شده در پزشکی و همچنین دارای تجربه کافی در تزریق فیلر ها باشد.

 

به کدام یک از فیلر ها نیاز داریم؟

با توجه به محصولات زیبایی و فیلر های پوستی متنوع و گوناگون در بازار، انتخاب یک گزینه مناسب بدون راهنمایی متخصص با تجربه کار بسیار دشواری است. هر محصول دارای ویژگی های منحصر به فرد می باشد که برای نواحی خاصی، با تراکم و غلظت معین و در عمق مناسبی بهتر کار می کند و نتیجه بهتری می دهد. تصویر زیر مواد و فیلر های مناسب برای هر ناحیه خاص را نشان می دهد.

 

آنچه در طول درمان انتظار می رود؟ تزریق فیلر های پوستی را می توان در طی در کلینیک انجام داد. درمان با یک مشاوره آغاز می شود و پس از آن با پزشک خود ملاقات خواهید کرد تا اهداف خود را مورد بحث قرار دهید.

 

مشاوره قبل از درمان

در طول مشاوره، پزشک شما منطقه مورد نظر را ارزیابی می کند و سابقه پزشکی شما را بررسی می کند. گرچه خطرات ناشی از فیلر های پوستی کم است، ام پزشک شما باید قبل از درمان به طور کامل از سوابق شما مطلع شود زیرا علایم آلرژی، شرایط پوستی و عصبی، یا داروها می توانند ایمنی یا نتایج شما را به خطر بیاندازند. به عنوان مثال، اگر شما NSAID ها (به عنوان مثال آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن) مصرف کرده اید، به پزشک خود بگویید، زیرا احتمال کبود شدن را افزایش می دهند.

 

درمان فیلر تزریقی

قبل از درمان اصلی، منطقه تزریق تمیز خواهد شد و ممکن است یک بی حسی موضعی، برای بی حس کردن ناحیه به شما تزریق شود. بسیاری از فیلر ها حاوی لیدوکائین می باشد که یک بی حس کننده موضعی است که به کاهش درد و ناراحتی در طی درمان کمک می کند. پزشک شما یک مقدار دقیق فیلر را در زیر پوست شما تزریق می کند و بسته به محصول و مناطق تحت درمان، شما باید پزشک خود را بلافاصله پس از تزریق فیلر از نتایج و احساس خود مطلع کنید.

برخی از بیماران کبودی و تورم خفیفی دارند اما این ها موقت هستند و باید در طی روزهای پس از درمان برطرف شوند. شما بعد از درمان میتوانید به فعالیتهای عادی خود بازگردید، اما پزشک شما ممکن است از شما بخواهد چند روز از ورزش یا فعالیتهای شدید خود بکاهید.

تزریق چربی یا پیوند چربی صورت یک روش جراحی است و پروتکل درمانی متفاوتی دارد‌. به طور معمول پیوند چربی به عنوان یک روش سرپایی، با استفاده از بی حسی موضعی و عمومی و یا با آرامش بخش انجام می شود. با توجه به میزان لیپوساکشن انجام شده، ممکن است تا حدود ۲‌هفته عوارض آن باقی بماند.

 

 

 

منبع :

https://www.americanboardcosmeticsurgery.org/procedure-learning-center/non-surgical/injectable-fillers-guide/

جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 1858
بازديد امروز : 996
کل بازديد سایت : 3424141
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0.2500 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux