صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» نکات بسیارمهم

نکات بسیارمهم

·    همانطورکه گفته شد موهای كاشته شده در چند روز اول بعد از کاشت مو، شروع به رشدكرده و بلندترمی شوند ولی معمولاً پس از 3 – 2 هفته این موها وارد حالت استراحت شده و بتدریج می افتند. رشد مجدد موهای كاشته شده به تدریج وآهسته از سه ماه بعد شروع و رشدکامل موها حدود 9-6 ماه بطول می انجامد.
موهای جدید در ابتدا نازک و کم رنگ بوده و ممكن است با سرعت های متفاوت رشدكرده و نیزگاهی از نظررنگ, ضخامت و قوام در اوایل رشد با یكدیگر فرق دارند ولی در اكثر موارد این مسائل همگی رفع می گردند.

·    در افرادیكه موهای كم پشت و نازك دارند (و اكثریت بیماران كاشت مو را همین افراد تشكیل می دهند) حدود یك ماه پس از پیوند ممكن است موهای قبلی وی نیز در اثراسترس، داروهای تجویزشده و گاهی هم بدلایل نامعلوم وارد حالت استراحت شده و بریزند. این ریزش مو طبیعی بوده و بدلایل نامعلوم درخانم ها بیشتر رخ می دهد. این وضعیت ممكن است6- 4 ماه طول بكشد و در جریان آن ظاهراً محلی كه موها كاشته شده است بنظركم پشت ترمی آید. این كم پشتی ناراحت کننده ولی موقتی بوده و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای كاشته شده, نمای محل كاشت مو به حالت عادی در می آید.
معمولاً برای تقویت موهای قبلی فرد از داروهای تقویت کننده مو مانند ماینوکسیدیل، فیناستراید و انواع مواد مغذی مو و ویتامین ها به مدت شش ماه الی دو سال استفاده می شود. بدلیل اثر موقتی محلول ماینوکسیدیل و قرص فیناستراید در اکثریت موارد لازم است که مصرف این داروها برای مدت های طولانی (گاهی همه عمر) ادامه پیدا کند. بیماران محترم بایستی توجه کنند که تقویت کردن موهای قبلی فرد در زیباتر نشان دادن نتیجه کاشت مو تأثیر بسزایی داشته و همیشه توصیه به استفاده از آنها می شود. دلیل این امر آن است که موهای ظریف و نازک قبلی فرد (که مابین موهای کاشته شده قرار دارند) با این داروها ضخیم تر و پررنگ تر شده و لذا نمای منطقه کاشت را بهتر می کنند.

·    پس ازاینكه مـوهای كاشته شده رشدكردند، می توان آنها را شست،كوتاه کرد، سشوار کشید و شكل و فرم داد. بطورکلی 12- 9 ماه پس ازپیوند قسمت طاس کاملاٌ حالت و رشد طبیعی خود را بدست می آورد.

·    درهرجلسه کاشت موی طبیعی بسته به روش انجام شده (FUT یا FIT) 8 – 4 هزار تارمو کاشته می شود.

·    موهایی كه درحال حاضر(قبل ازکاشت مو) درناحیه كم مو وجوددارند, ممكن است به مرور زمان و درطی سالهای آینده (به همان دلیلی كه ازقبل موها دچاركم پشتی و ریزش شده بودند) ریخته و كمترشوند. این مطلب هیچگونه ارتباطی با پیوند مو در حال حاضرنداشته و در صورت بروز آن جهت پرپشت شدن مجدد موهای سر نیاز به کاشت موی مجدد خواهدبود.

·    بیماربایستی همیشه احتمال نیازبه جلسات بعدی کاشت مو را درنظرداشته باشد. فاکتورهای زیادی دراین احتمال دخالت دارند ازقبیل: شدت و نوع ریزش موی شخص، سن بیمار، توقعات و انتظارات وی، وضعیت روحی و روانی فرد، مشخصات پوست و موی منطقه دهنده (بانک مو) و گیرنده (طاس)، سابقه قبلی کاشت مو و متد اجرای آن و مدل موی بیمار.

بطورکلی افراد بزرگسال با طاسی نسبتاً وسیع نسبت به افرادجوان با ریزش موی خفیف کاندید مناسب تری برای کاشت مو در یک جلسه هستند. علت این است که توقعات فرد بزرگسال منطقی تر بوده و با اندکی پوشش موها برروی سرش راضی خواهدشد، الگوی ریزش موی وی ثابت و پایدار است و لذا احتیاج به برنامه ریزی درازمدت نداشته و با یک جلسه کاشت مو با هرروشی می توان احتیاجات وی را برطرف نمود. از طرف دیگر در یک فرد جوان با ریزش موی فعال این امکان هست که درآینده موهای موجود ریخته شده و لذا نیاز به جلسات بعدی کاشت مو وجودداشته باشد. دراین موارد اصرار بیمار به کاشت موی متراکم دریک جلسه و در یک منطقه محدود کاردرستی نبوده و به صلاح وی نیست زیرا اولاً با وسیع شدن مناطق طاس، ناحیه کاشته شده دارای موهای متراکم نمای بدی پیدا خواهد نمود و ثانیاً بدلیل مصرف شدن تعداد زیادی ازموهای ناحیه دهنده درجلسه اول بانک موی فرد جوابگوی پوشش مناطق طاس جدید نخواهد بود و این مناطق تا حد زیادی بدون پوشش خواهند ماند.
بیماران جوان دارای شرایط فوق بایستی درک کنندکه درجلسه اول کاشت مو باید یک تراکم متوسط ایجاد کرد تا موهای ارزشمند ناحیه دهنده محفوظ بمانند و در ضمن وی در آینده نیاز به دو یا چندجلسه دیگر خواهد داشت تا بتوان سیر پیشرونده ریزش موها را بصورت متناسب جبران نمود.
درمواردی که موهای ناحیه دهنده نازک،کرکی،کم رنگ و به تعداد اندک می باشند و یا پوست این منطقه از انعطاف پذیری کمی برخورداراست با یک جلسه نمی توان کاشت مو را تکمیل نموده و لذا نیاز به جلسات بعدی می باشد. از سوی دیگر اختلاف اندک رنگ پوست با رنگ مو، مجعدبودن مو، زبر و قطور بودن موها، رنگ موی طلایی، جوگندمی و خاکستری از عواملی هستندکه کمک می کنند تعداد جلسات مورد نیاز برای پوشانیدن منطقه طاس کاهش پیدا کند.
اگرفرد موهای جلوی سرش را به یک سمت شانه می کنددرجلسه اول کاشت مو می توان پوشش خوبی برای طاسی جلوی سرایجاد کرد زیرا موهای کاشته شده روی هم را می پوشانند ولی منطقه طاس فرق سرخالی خواهد ماند و لذا نیاز به جلسه دوم خواهد بود. از سوی دیگردر بیماری که موهایش را رو به بالا مدل می دهد با کاشت مو در جلوی سر در یک جلسه پوشش (تراکم) ظاهری موها درجلوی سر متوسط به نظرآمده ولی درعوض وی می تواند طاسی فرق سر را با بلندکردن موهای جلو و طرفین سر تا حدی پنهان کند و لذا نیاز فوری به جلسات بعدی نخواهدداشت.
فاصله بین جلسات بستگی به شرایط روحی، بدنی و وضعیت مالی فردداشته و از سوی دیگرشدت و وسعت طاسی وی، وضعیت پوست منطقه دهنده وگیرنده و روش مورد استفاده (
FUT یا FIT) نیز در این مسئله دخالت دارند. این فاصله از 3-2 روز تا 12-9 ماه و گاهی سالها متغیراست.
بطورکلی بایدگفت که کاشت موی طبیعی تنها راه قطعی و قابل قبول برای رفع طاسی درخانم ها و آقایان بوده و درصورتیکه بدرستی و با رعایت همه احتیاطات انجام شود مشکل خاصی برای فرد بوجود نیاورده و وی دارای موهایی خواهد شدکه یک عمر برایش باقی مانده و از آن لذت می برد.

 

قبل از کاشت مو

پس از کاشت مو

 

پس از کاشت مو

قبل از کاشت مو

 

پس از کاشت مو

قبل از کاشت مو

 

پس از کاشت مو

قبل از کاشت مو


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 2409
بازديد امروز : 589
کل بازديد سایت : 2877629
بازديدکنندگان آنلاین : 12
زمان بارگزاری : 0/2188 ثانیه