صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» مراقبت های پس ازکاشت مو

مراقبت های پس ازکاشت مو
کمپرس یخ برروی پانسمان موجود درمنطقه کاشت در قسمت جلوی سر ساعتی یکبار هر نوبت بیست دقیقه بلافاصله پس از اتمام کاشت مو تا وقت خوابیدن در روز اول مفید بوده و توصیه می شود.
برای دو هفته محل برداشت مو در پشت سر را بطور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه دارید. کمپرس با حوله گرم و خیس و یا اسفنج مرطوب و گرم برای این منظورمفید هستند.گرم و مرطوب نگه داشتن موضع برداشت مو کمک شایانی به بهبود سریع تر زخم هاکرده و اسکار(جوشگاه) محل برداشت نیزکمتر مشخص خواهدشد. در دو هفته اول پس از
FUT بهتراست که فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداری نماید زیرا با این کار به پوست پشت سرکشش بیشتری واردشده و لذا امکان برجای گذاری جوشگاه (اسکار) محل برداشت مو در پشت سرافزایش می یابد.
بهتراست که پس از کاشت مو مابقی روز را درمنزل استراحت کرده و در چند شب اول هنگام استراحت دو بالش نرم طوری زیر سرقرار داده شودكه به حالت نیمه نشسته بخوابید. برای یك هفته از انجام اعمالی که ممکن است باعث خونریزی در محل کاشت مو شوند اکیداٌ خودداری شود مثل کارهای سنگین كه نیاز به زور زدن و فشارآوردن زیاد دارد، حركات سریع و سرفه های شدید و خم شدن زیاد در حالت ایستاده مانند بستن بندکفش یا برداشتن اجسام از روی زمین.
روز بعد از پیوند جهت برداشت پانسمان سرمراجعه شود. پس ازشستشوی اولیه درکلینیک لازم است كه محل کاشت مو روزانه با شامپوی بچه بصورت ملایم و با فشارکم شسته شود. طریقه صحیح شستشوی سرآموزش داده خواهدشد. شستن مرتب سربخصوص در منطقه کاشت از اهمیت زیادی برخورداراست و برخلاف تصور بیماران اگر به درستی انجام شود نه تنها موجب بیرون آمدن موهای کاشته شده نخواهد شد بلکه باعث زدوده شدن لکه های خون، بتادین، دَلَمه و سایرآثار بجامانده از جراحی نیز شده و خارش احتمالی پس ازکاشت مو را نیز تخفیف می دهد.

 


منطقه کاشت مو با شستشوی خوب یک هفته بعد از عمل

اگربیمارسرش را خوب بشوید 4-3 روز بعداز عمل منطقه کاشت موکاملاً تمیز بوده فقط کمی قرمز و ملتهب است ولی درصورت عدم شستشوی کافی منطقه کاشت مو پراز پوسته، شوره و چربی است و لذا احتمال داردکه بعداً دچارجوش های چرکی و کیست مویی شود که درمان آنها بسیارسخت است و احتمال آسیب رسیدن به موهای کاشته شده نیز می رود.

 

منطقه کاشت مو با شستشوی خوب دو هفته بعد از عمل
موهای کاشته شده در حال ریزش هستند

 

نمونه ای از شستشوی بد محل کاشت مو

معمولاً 2 – 1 هفته طول می کشد تا قرمزی و التهاب سربرطرف گردد. برای پوشانیدن محل کاشت می توانید از کلاه معمولی استفاده کنید.کلاه بایستی لبه دار، ازجنس پارچه ای قابل شستشو، نرم و تا حدامکان گشاد بوده بطوریکه با موهای کاشته شده تماس نداشته باشد.کلاه را بایستی هرروز بشویید.
كَبَره (کِراست) هایی كه در محل كاشت مو وجوددارند با شستشوی ملایم روزانه و درعرض چندروز خودبخود افتاده و لذا ازكندن و دستکاری آنها اكیداً خودداری شود.کلاه گیس درهفته اول ممنوع و درصورتیکه بیمار بخواهد درهفته دوم ازآن استفاده نماید بهتراست که از 12 ساعت در روز بیشترنباشد. ا زهفته سوم کلاه گیس آزاد است.
فعالیت بدنی شدید و ورزش تا یک هفته ممنوع و سپس ورزش سبک (بجزشنا) با احتیاط از نظرضربه به سرآزاد است. پس از دو هفته همه نوع ورزش مجاز می باشد. قراردادن منطقه کاشت مو در معرض هوای آزاد و نور خورشید بسیار مفیدمی باشد.
بعد از کاشت موی طبیعی مرخصی از محل كار لازم نبوده، معمولاٌ مشکل خاصی پیش نیامده و فرد می تواند یک الی دو روز بعد به سرکارش بازگردد.
درتکنیک
FUT دو هفته بعد از کاشت مو بخیه های پشت سر توسط پزشک کشیده می شوند. نخ بخیه ازجنس نایلون بسیار ظریف بوده و بخیه از نوع متداوم ( Running ) است. کشیدن بخیه ها بسیارراحت و آسان است و درد ندارد ولی بایستی حتماً توسط پزشک انجام شود. محل کشیدن بخیه ها بصورت طبیعی مقداری التهاب داشته و متورم است که ظرف چند روز برطرف می گردد.

 

منظره محل برداشت مو در روش FUT پس از کشیدن بخیه ها
قرمزی و التهاب فوق به سرعت و با کمپرس گرم برطرف می گردد

بطور کلی دو هفته پس از انجام کاشت مو به هر روشی که باشد، همه چیز به حالت طبیعی برمی گردد بدین معنی که شستشوی سر به صورت عادی و با فشار معمولی آب انجام شده و فعالیت های روزمره و ورزشی فرد نیز عادی می گردد.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 3046
بازديد امروز : 141
کل بازديد سایت : 2880430
بازديدکنندگان آنلاین : 12
زمان بارگزاری : 0/2031 ثانیه