صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» عوارض پس از کاشت مو

عوارض پس از کاشت مو

·    تورم پوست:گاهی تورم خفیف درپیشانی رخ می دهدکه به دلیل تزریق مایعات درزیر پوست سر درجریان کاشت مو می باشد. اقدامات ذیل برای کاهش بروز تورم مفید هستند: رعایت حالت نیمه نشسته درحین خواب در چند شب اول، عدم استفاده ازدارو (بغیرازداروهای تجویزشده) برای دو هفته، کمپرس یخ در محل پیشانی (روی پانسمان) ساعتی یکبار هر نوبت بیست دقیقه بلافاصله پس از کاشت مو تا زمان خوابیدن (فقط برای روز اول) و استفاده ازهدبند (برای افزایش جذب مایعات).
در هرصورت تورم (حتی اگر شدید هم باشد) اهمیتی نداشته و خود بخود خوب می شود. درمواردی تورم شدید بوده و گاهی حتی دورچشم ها را هم درگیر می کند. در این مواقع لازم است با پزشک خود مشورت نمایید تا درمان مقتضی انجام شود.

·    خونریزی:معمولاٌ خفیف است و درکمتراز نیم درصد موارد رخ می دهد.کمپرس سرد در محل خونریزی، پانسمان فشاری و رعایت حالت نیمه نشسته مفید هستند.

·    بیحسی و مور مور شدن خفیف درمنطقه دهنده مو که زودگذربوده و خودش خوب می شود. بدلیل این بیحسی گاهی به سر بیمار ضربه هایی وارد شده و خودش متوجه نمی شود و از این نظربایستی خیلی مراقب باشد بخصوص درحین سوار و پیاده شدن ازاتومبیل. در موارد نادی بیحسی هفته ها طول می کشد تا خوب شود. گرم نگه داشتن موضع در رفع سریع تر بیحسی بسیار مؤثر است.

·    حساسیت به داروهای مصرفی که نادراست.

·    اختلاف بین موهای پیوندزده شده و موهای قبلی وی از نظر میزان مجعدبودن، رنگ و قطر موها که همگی موقتی بوده و با گذشت زمان مرتفع می شوند.

·    دردمنطقه دهنده یا گیرنده مو که اغلب خفیف و زودگذربوده و با مصرف قرص مسکن (طبق تجویز پزشک) سریعاٌ برطرف می گردد. با متدهای جدیدکاشت مو سردردهای شدید(که قبلاٌ دیده می شد) به هیچ عنوان رخ نمی دهند.

·    خارش:شایع است و بدلیل خوب نشستن سر و یا روند ترمیم زخم های پوست رخ می دهد. خارانیدن محل برداشت اهمیتی ندارد ولی در مورد محل کاشت ممکن است موجب آسیب به گرافت های کاشته شده گردد و لذا این کاردر دو هفته اول ممنوع است. شستشوی مرتب، مرطوب کردن محل کاشت مو با سرم نمکی خنک، لوسیون بتامتازون و قرص آنتی هیستامین مفیدمی باشند.

·    کَبَره(کِراست) درمحل کاشت مو: معمولاٌ درچند روز اول رخ می دهد و بدلیل ترشح سرم منعقدشده و خون از دورگرافت ها است. کراست ها مشکلی برای موهای پیوند زده شده بوجود نیاورده و خودشان بتدریج می افتند. تمیزکردن و خوب شستن (البته با احتیاط) درمنطقه کاشت مو برای جلوگیری از بروز کراست بسیار مهم است.کراست ها را نبایستی کند زیرا باعث کنده شدن فولیکول پیوند زده شده می شود.

 

 

اگر شستشوی سر بدرستی انجام شود
منطقه کاشت اینطور تمیز و مرتب خواهد بود

·    پوسته ریزی سر: گاهی اوقات رخ داده و عمدتاً بدلیل خوب نشستن سر ناشی از احتیاط بیش از حد فرد است که می ترسد موهای کاشته شده کنده شوند. گاهی هم بدلیل وجود الکل در محلول ماینوکسیدیل است. در هر صورت اهمیتی نداشته و خودبخود بهبود می یابد.

·    جابجا شدن و یا بیرون آمدن گرافت ها: این وضعیت بصورت خفیف شایع بوده و اهمیتی ندارد. علت آن خارانیدن موضع، ضربه (مثل ضربه خوردن به سردرحین سوار و پیاده شدن از اتومبیل )،کشیدن گرافت ها توسط بیمار، برس و شانه زدن شدید موهای خشک، زیادخم شدن درحالت ایستاده، زورزدن، مالش شدید درحین شستشو و فشار زیاد آب دوش رخ می دهد.

·    جوش چرکی: تعدادکمی جوش چرکی همیشه ایجادشده و اهمیت خاصی ندارند. زمان ایجاد این ضایعات ازچندهفته تا 4- 2 ماه بعد از عمل است. برای جلوگیری از بروز جوش منطقه کاشت مو باید خوب، تمیز و مرتب با شامپو شسته شود. استفاده ازکمپرس گرم و مرطوب و آنتی بیوتیک موضعی و درصورت عدم جواب دهی آنتی بیوتیک خوراکی و گاهی بازکردن و تخلیه جوش ها از اقدامات درمانی برای جوش ها هستند.

تصحیح کاشت موی قبلی که بصورت نادرست انجام شده است

درمواردی به بیمارانی برخورد می کنیم که سال ها قبل و با متدهای رایج آن زمان (کاشت با گرافت های بزرگ حاوی 20 – 15 تارمو) تحت عمل جراحی کاشت موی طبیعی قرار گرفته اند. در این موارد می توان با پانچ های مخصوص گرافت های بزرگ کاشته شده را درآورده و آنها را به قطعات کوچکتر تقسیم و سپس مجدداً کاشت را انجام دهیم و در همین زمان با برداشت مجدد از پشت سر وی و استفاده از میکروگرافت تراکم بالاتری برای وی ایجادنماییم.
ولی مشکل بزرگتر، کاشت موی امروزی توسط شیادانی است که نه اطلاعات علمی و عملی لازمه را دارند و نه شرافت پزشکی و وجدان انسانی. موارد خطا در کاشت مو گاهی در منطقه برداشت مو دیده شده ولی عمدتاً در منطقه کاشت مو مشاهده می گردد. در این مواقع اگر باصطلاح خرابکاری خیلی شدید نباشد می توان اعمال جراحی ترمیمی را انجام داده و نیز با استفاده از کاشت موی طبیعی بصورت صحیح و علمی تا حدی به بیمار کمک کرد ولی در مواردی هیچ کاری نمی توان انجام داد و شخص مجبور است یک عمر با ماحصل کار نادرست قبلی بسازد و بسوزد.

 

 

اسکارهای زشت بدلیل برداشت نادرست و غیرعلمی از پشت سر
این ضایعات تا حد زیادی قابل ترمیم و اصلاح هستند

 

 

کاشت مو بصورت عروسکی با گرافت های درشت
این وضعیت قابل اصلاح است ولی مشکلات خاص خود را دارد

 

  

 

 


در این بیمار نگون بخت اسکارهای وسیع در جلو و طرفین سر ایجادشده است
برای این فرد متأسفانه کار خاصی نمی توان ایجاد کرد


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 5217
بازديد امروز : 627
کل بازديد سایت : 2877667
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0/2187 ثانیه