صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» مراحل رشد مو

مراحل رشد مو
رشد مو يك پديده چرخشی بوده و شامل سه مرحله پشت سر هم می باشد:
1) مرحله رشد فعال (آناژن)
شروع رشد مو با مرحله رشد فعال است. اين قسمت طولانی ترين مرحله حيات مو بوده و برای مثال در مورد موی سر 6- 2 سال (متوسط 3 سال) طول می كشد. در اين مرحله مو دائماً بلندتر شده و لذا هر چقدر اين مرحله طولانی تر باشد، طول مو بيشترمی گردد. در حقيقت طول مدت مرحله آناژن مششخص کننده اندازه مو است. علت اينکه موهای بدن، ابرو و مژه از حد مشخصی درازتر نمی شوند کوتاه بودن زمان آناژن در آنها است. در حالت عادی 95- 90 درصد موهای سر در اين مرحله هستند.
2)مرحله استراحت (کاتاژن)
سپس مرحله استراحت رخ می دهد كه در طی آن رشد مو متوقف و سلول ها دچار اضمحلال می گردند. طول اين مرحله در موهای سر 3-2 هفته بوده و حدود 3 درصد موهای سر در اين مرحله قرار دارند.
3) مرحله ريزش (تلوژن)
مرحله پايانی رشد مو، مرحله ريزش آن بوده که در مورد موهای سر 3-2 ماه طول می كشد. حدود 15- 10 درصد موهای سر در اين مرحله قراردارند. در انتهای اين مرحله، مو به شكل گرز درآمده، بتدريج كوتاه شده، به سمت بالا حركت كرده و در نهايت بطور خود بخود و يا در اثر فشار و کشش (مثل شانه زدن و حمام کردن) می ريزد. چون موهايی که در اين مرحله می ريزند دارای يک قسمت گرز مانند در انتهای خود هستند اکثر مردم فکر می کنند که مو با ريشه اش افتاده است درحاليکه اين عقيده صحت ندارد و بخش زنده و زايای مو همچنان در پوست باقی مانده و مو توليد می کند. پس از ريزش موی گرزمانند از محل پيازآن موی جديد شروع به رويش كرده و اين چرخه مرتب تكرار می گردد.


موی گرز مانند در فاز تلوژن

 

چرخه رشد مو

اين چرخه در همه موهای بدن وجود داشته ولی مدت زمان و درصد موهايی که در هر مرحله از چرخه رشد مو قرار دارند در مناطق گوناگون بدن متفاوت بوده و اين ارقام حتی در يک منطقه از بدن در زمان های گوناگون نيز دارای تفاوت هايی با هم می باشند. به همين دليل موی ابرو يا مژه هرگز از حد معينی بلندتر نمی شود زيرا طول مدت زمان مرحله رشد فعال آن کوتاه است ولی موهای سر، ريش وسبيل،منطقة تناسلی و زيربغل مرتباً بلند شده و بايستی آنها را کوتاه کرد.
تعدادی از تارهای موی سر به صورت تارموی تکی وجود داشته ولی اکثريت تارهای مو بصورت دسته های 4 – 2 تايی (و به ندرت 5 و حتی 6 تايی) از پوست بيرون آمده و رشد می کنند. به اين دستجات واحد فوليکولی می گويند. با استفاده صحيح و منطقی از واحدهای فوليکولی درکاشت موی طبيعی ،نتايج پيوند مو به صورت کاملاً طبيعی و غيرقابل تشخيص جلوه خواهدکرد.

 

واحدهای فوليکولی

در اين عکس واحدهای فوليکولی دارای يک تا چهار تار مو ديده می شوند.

 


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 3079
بازديد امروز : 600
کل بازديد سایت : 2877640
بازديدکنندگان آنلاین : 11
زمان بارگزاری : 0/2032 ثانیه