صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» ريزش منطقه ای مو

ريزش منطقه ای مو (آلوپسی آره آتا)

علت دقيق اين بيماری مشخص نمی باشد و فقط می دانیم كه يك بيماری خودايمنی است (يعنی سيستم ايمنی بدن برعليه پياز مو وارد عمل شده وآن را ازبين می برد). تنها عامل شناخته شده در بروز اين عارضه، استرس های عصبی بوده و معمولاً هم ريزش موها بدنبال يك استرس شديد عصبی (مثلاً فوت نزديكان، طلاق، تصادف رانندگی و غيره) روی می دهد. بيماری دركودكان و جوانان شايعتربوده و مردان و زنان را به يك نسبت مبتلا می كند.

معمولاً در عرض مدت كوتاهی (گاهی چندساعت) به يكباره موها دچار ريزش می شوند. اين بيماری شدت های گوناگون دارد بطوريكه از لكه های كوچك و مدور كاملاً بدون مو در ريش، سر يا بدن تا از دست رفتن كامل موهای سر و يا همه موهای بدن متغيرمی باشد ولی چيزشايع حالت اول است. ريزش ناگهانی مو موجب اضطراب شديد بيمارشده و اين اضطراب خودش بيماری را بدتر و بدترمی کند و لذا بهتراست كه هرچه سريعتر فرد تحت درمان قرارگيرد. بهتر است كه درمبتلايان به اين بيماری آزمايش های غده تيروئيد انجام شود.

 آلوپسی آره آتا

تعداد زيادی از بيماران خودبخود و يا با درمان بهبود پيدامی كنند. تأثير درمان در موارد خفيف بيماری بيشتر است .بايستی متذكرشدكه كليه درمان های موجود برای اين عارضه فقط سبب تحريك رشد موها شده ولی از احتمال ريزش مجدد موها درآينده ممانعت نكرده (و بعبارت ديگردرمان پيشگيری كننده برای آن وجود ندارد).
درمان ريزش منطقه ای مو شامل مواردزيراست:
آرامش اعصاب و پرهيزاز استرس های عصبی، كورتون بصورت موضعی، تزريقی ودرموارد شديد خوراکی، داروهای محرک رشد مو مانند ماينوکسيديل وداروهای ضدسيستم ايمنی که البته فقط درمواردبسيارشديد بيماری استفاده شده و انحصاراً توسط متخصص پوست تجويز می گردد. ماليدن سير يك درمان قديمی برای اين عارضه بوده كه بدليل وجودداروهای مدرن و مؤثر و بروزگهگاهی واكنش های حساسيتی شديد به سير درحال حاضر اصلاً توصيه نمی گردد.
لازم به توضيح است که بيمار بايستی فقط به متخصص پوست مراجعه و از خوددرمانی اكيداً پرهيزنمايد زيرا اين امر موجب تأخير در درمان شده و درمانهای درست بعدی هم بی اثر خواهندشد. درمان بايستی تا رويش كامل موها ادامه داشته باشد(گاهی ماه ها). با توجه به اینکه دراين بيماری فوليكول های مو هيچوقت از بين نرفته و هميشه امكان رشدمجدد موها وجود دارد لذا هيچوقت نبايد از درمان اين عارضه نااميد شد.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 2866
بازديد امروز : 675
کل بازديد سایت : 2877715
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری : 0/1719 ثانیه