صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» ریزش مووطاس شدن سر آقايان

طاس شدن سر آقايان ناشی از نرسيدن خون به پوست سر است.

اين موضوع صحت ندارد. البته پوست بدون مو بتدريج مقداری از رگهای خونی اش را از دست داده و لذا نازک و براق می شود ولی اين تغييرات ثانويه به از دست دادن موها بوده نه اينکه عامل بروزآن باشند. بدين ترتيب که فوليکول های مو چون دارای متابوليسم بسيار بالايی هستند لذا خون رسانی خوبی داشته و هر جا که تعداد فوليکول های مو زياد باشد تعداد رگهای خونی هم زياد خواهد بود و متعاقباً با از دست رفتن موها (مثلاً در طاسی با طرح مردانه) تعداد رگهای خونی هم کاهش می يابد. شاهد اين مدعا اين است که مشاهده شده درصورت پيوند مو در بافت اسکار ( جوشگاه محل خوب شدن زخم ) که رگهای خونی آن خيلی کم هستند و هم زمان با رشد موهای پيوند زده شده تعداد رگهای خونی نيز افزايش پيدا می کنند.

ريزش مو در آقايان بدليل بسته شدن منافذ پوست توسط چربی است.

در عکس هايی که از مناطق طاس گرفته اند منافذ پوست بصورت مملو از چربی و بدون مو مشاهده شده و لذا اينطور تصور می شود که انسداد منفذ با چربی موجب ريزش مو شده است. اگر اين موضوع صحت داشت بايستی طاسی با طرح مردانه در خانم ها نيز با همان شدت آقايان ديده می شد در حاليکه اينطور نيست. از طرف ديگر در صورت صحيح بودن اين ادعا پس چرا طاسی با طرح مردانه در مناطق حاشيه ای سر (که به همان ميزان جلوی سر دارای چربی هستند) مشاهده نمی شود؟
حقيقت اين است که چربی سر از همان منفذی از پوست خارج می شود که مو از آن بيرون می آيد و در صورت وجود مو اين چربی موجب چرب شدن ساقه مو می شود ولی اگر مو بريزد چون چربی همچنان ترشح می شود لذا مقداری از آن در دهانه منفذ گير کرده و لذا تصوير منفذ مملو از چربی را بوجود می آورد.

ريزش مو در آقايان بدليل عدم رسيدن هوا به موها است.

اغلب افراد اعتقاد دارند که پوشيدن مداوم کلاه باعث ريزش مو شده چون هوا به موها نمی رسد. حقيقت اين است که موها اکسيژن و مواد مغذی را از طريق جريان خون دريافت می کنند نه از راه هوای اطراف خود و لذا صرف پوشيدن کلاه موجب ريزش موها نمی شود مگر اينکه کلاه دارای فشار شديد و مداوم بر پوست بوده و به اصطلاح موها در اثر وجودکلاه (يا هر چيز ديگری مثل کلاه گيس) بطور دائم کشيده شوند. بدين حالت ريزش موی ناشی از کشش مو گفته شده و با طاسی با طرح مردانه فرق می کند.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 2569
بازديد امروز : 609
کل بازديد سایت : 2877649
بازديدکنندگان آنلاین : 13
زمان بارگزاری : 0/2139 ثانیه