صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» سوالات رایج لیزر موهای زائد

 

سوالات رایج : لیزر موهای زائد

برای بسیاری از بانوان و برخی از آقایان موهای ناخواسته و زائد ایجاد استرس ، کاهش اعتماد به نفس ، سرخوردگی و ندرتاٌ افسردگی می نماید . روش های رایج همچون بند انداختن ، موم ، واکس ، اپی لیدی ، موچین ، کرم های موبر، الکترولیز و … دردناک وبا اثرات کوتاه مدت می باشند و برخی منجر به عوارضی همچون جوش های پوستی (فولیکولیت) ، لکه های پوستی وسوراخ هائی بر پوست می شوند .نیت سازندگان دستگاه های متنوع لیزر و IPL  رفع این معضلات می باشد. 

 لیزرهای کاهنده موی زائد چه می کنند ؟

در این روش از دستگاه لیزر یا I.P.L جهت ازبین بردن موهای زائد و ناخواسته با هدف کاهش نیاز به روش های مرسوم استفاده می شود . این روش پیشرفته جایگزین روش های قدیمی برای کسب نتایج چشمگیرتر شده است . چون لیزر در یک زمان بیش از یک مو را ازبین می برد از آن برای  درمان نواحی وسیع تر همچون کل صورت ، زیر بغل ، ران ، ساق پا ، بیکینی و … استفاده می شود.

مزایای استفاده از لیزر موهای زائد چیست ؟

موثرترین روش موجود برای رهائی از معضل موی زائد ، امکان لیزر نواحی وسیع در هر جلسه ، توانائی استفاده در کلیه نواحی بدن و …

آیا محدودیت سنی برای انجام لیزر موی زائد وجود دارد ؟

در واقع هیچ محدودیت سنی برای لیزر ذکر نشده است ؛ ولی توصیه ما شروع لیزر بعد از تکمیل پروسه رشد فرد است ، در غیر این صورت نیاز به جلسات متعدد افزایش می یابد . همچنین در افراد مسن که موها خاکستری یا سفید است الکترولیز توصیه می گردد .

برای کسب نتیجه دلخواه به چند جلسه لیزر موی زائد نیاز است ؟

تعداد جلسات مورد نیاز جهت کسب نتیجه دلخواه به ناحیه تحت درمان ، نوع و رنگ پوست ، سیکل رشد مو ، ضخامت ورنگ مو ، وجود یا فقدان مشکل هورمونی زمینه ای ، داروهای مصرفی ، وزن ، نژاد ، رژیم غذائی ، رعایت فواصل جلسات توصیه شده توسط پزشک ، روش های مورد استفاده قبل از شروع لیزر ، رعایت دستورالعمل های حین درمان و … دارد .درمان تا زمان رهائی از موها ادامه می یابد واین نیاز به حداقل چند جلسه درمانی دارد. بعد از بهبودی در برخی از بیماران به جلسات یادآوری لیزر با فواصل هر 6 تا 12 ماه نیاز است .

درهر جلسه لیزر کلیه موهای موجود در ناحیه درمان تخریب خواهند شد ولی باتوجه به اینکه درصد زیادی از موها در هرزمان در حالت تلوژن(غیرفعال یا خواب)هستند و لیزر تنها مو های در حال رشد را از بین می برد شما نیاز به چند جلسه درمان دارید.

تفاوت لیزرموی زائد با الکترولیز چیست؟

  الکترولیز روش بسیار آهسته تری است که با ورود سوزن مخصوصی به داخل هر فولیکول مو و سپس  تخریب آن با جریان الکتریسیته همراه است . اما در لیزر و I . P. L  تخریب       غیر تهاجمی است ودر چند ثانیه کلیه موهای زیر هندپیس تخریب می شود . تمامی بیمارانی که از هر دوروش استفاده کرده اند لیزر و I. P. L   را روشهای کم دردتر ، سریع تر ، راحت تر و موثرتری میدانند .

آیا همه افراد میتوانند از لیزرموی زائد استفاده کنند ؟

خیر ؛ متاسفانه موهای سفید ، بور ، قرمز و کرکی به این روش درمان پاسخ نمی دهند .همچنین افرادی که خود را برنزه نموده اند از این روش به علت احتمال سوختگی پوست تا رفع حالت برنزه  باید خودداری نمایند .

مصرف کنندگان برخی داروها به علت حساس شدن پوست به نور باید در انجام این روش محتاط بوده و پزشک خود را از داروهای مصرفی مطلع نمایند ؛ برخی از این داروها شامل داروهای ضدسرطان ، داروهای ضد افسردگی ، هورمون ها ، برخی داروهای گیاهی و … میباشند .

آیا لیزرموی زائد بی خطر است ؟

پی گیری بیماران تحت درمان در این مرکز و نتیجه مطالعات سایر مراکز نشانگر بی خطر بودن این روش درمانی است . عوارض احتمالی همچون قرمزی و پوسته ریزی ناحیه درمان به خصوص در اطراف فولیکول های مو زود گذر است . ندرتاٌ ممکن است سوختگی خفیف وبا شیوع کمتر تاول کوچکی در محل درمان دیده شود که این وضعیت ناشی از تیرگی زیاد پوست فرد تحت درمان است و به راحتی با مصرف کرم های مخصوص رفع می شود .

درصورتی که طی 2 ماه اخیر خود را برنزه نموده ائید قبل آغاز لیزر پزشک را مطلع کنید تا اقدامات ایمنی لازم درنظر گرفته شود .

دستگاه های موجود در این مرکز با روش ایجاد سرمای هوشمند در هندپیس خود احتمال این مشکلات را کمتر نیز نموده است .

 چه احساسی در حین لیزرموی زائد خواهید داشت ؟

در حین لیزر احساسی شبیه به برخورد یک باند الاستیک به پوست خواهید داشت . در بیماران حساس تر از کرم های بی حسی جهت راحتی بیشتر قبل از لیزر استفاده می شود .

فواصل درمان وتعدادجلسات لیزرموی زائد چگونه است ؟

فواصل درمان بسته به ناحیه تحت درمان بین 4 تا 8 هفته است و تعداد جلسات درمان دربیماران مختلف بسیار متفاوت وغیر قابل پیشگوئی است . بعد از بهبودی در برخی از بیماران به جلسات یادآوری لیزر با فواصل هر 6 تا 12 ماه نیاز است .

در هر جلسه  لیزر موی زائد چه مراحلی پشت سر گذاشته می شود ؟

ابتدا ناحیه درمان از مو پاک شده ، سپس  ژل لوبریکانت در محل درمان منتشر گردیده و سرانجام اشعه درمانی به ناحیه درمان تابانده می شود. با اتمام کار از کرم های ترمیم کننده در محل درمان استفاده می شود که لازم است حدود 4 ساعت درمحل باقی بماند .

آیا قبل از مراجعه جهت لیزر موی زائد احتیاج به اصلاح صورت دارید؟

خیر اصلاح صورت از 5روز قبل از مراجعه جهت لیزر ممنوع است .

در فواصل لیزر موی زائد با چه روشی موهای خود را اصلاح کنید ؟

استفاده از کلیه روش هائی که مو را از ریشه می کند همچون موم ، بند ، اپی لیدی و… در طی درمان ممنوع است و باعث افزایش تعداد جلسات درمان شما می شود . شما تنها مجاز به استفاده از ژیلت یا کرم موبر یا سایر روش های که  مو را از سطح پوست کوتاه می کند هستید .

بعداز لیزر موی زائد چه تغییری در ظاهر شما رخ خواهد داد و آیا می توانید به سر کار باز گردید ؟

ممکن است ناحیه درمان کمی قرمز رنگ شود واحساس کمی گرما در ناحیه درمان داشته باشید که با کرم ترمیمی رفع می شود. هیچ نیازی به مرخصی یا عدم حضور در محل کار نخواهید داشت .


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 19933
بازديد امروز : 984
کل بازديد سایت : 3424129
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری : 0.2656 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux