صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» آگاهانه جراحی کنید

آگاهانه جراحی کنید!

بایدها و نبایدهای جراحی زیبایی سینه

برجسته سازی سینه ها یکی از عملهای جراحی پلاستیک است که به منظور افزایش سایز و حجم سینه ها انجام می شود. این جراحی ها بیش از نیم قرن است که انجام می شود اما روز به روز بر ایمنی و کارایی آنها از طریق استفاده از تکنیکهای جدید افزوده شده و عوارض جانبی آنها کاهش یافته است.

برجسته سازی سینه ها معمولا از طریق قرار دادن پروتزها دربافت سینه است. این پروتزها یا از جنس ژل های سیلیکونی هستند یا پروتزهای آب نمکی. پروتزهای نامبرده شده مورد تایید سازمان FDA  هستند. دکتر مهرشاد مهاجر، متخصص جراحی (پلاستیک و ترمیمی) شما را در انتخاب بهترین راهکار ممکن راهنمایی می کند.

 

 محدودیت سنی برای گذاشتن پروتز سینه وجود دارد؟

این جراحی زمانی قابل انجام است که فرد به سن بلوغ کامل رسیده باشد اما سینه های وی رشد کافی نکرده و تناسب با اندام او نداشته باشد. در این جراحی حداکثر سن خاصی وجود ندارد و بدون محدودیت قابل اجراست.

 کسانی که جراحی پروتز سینه میکنند، در آینده مشکلی از نظر شیردهی نخواهند داشت؟

از آنجا که محل قرار دادن پروتز سینه خارج از سیستم شیردهی، پشت بافت شیردهی یا حتی پشت عضلاتی است که ارتباطی با بافت سینه ندارند، از این رو هیچ مشکلی در میزان و روند شیردهی نخواهند داشت.

 پروتزهای سینه  از چه جنسی هستند؟

همه پروتزها پوشش سیلیکونی دارند اما محتوی آنها 2نوع است؛ سرم فیزیولوژیک و ژل سیلیکونی. ژلهای سیلیکونی هم انواع گوناگونی دارند و از نظر غلظت و قوام متفاوت هستند.

 آیا پروتز سینه سبب بروز سرطان سینه در آینده خواهد شد؟

اینکه پروتز سینه بتواند احتمال ابتلا به  سرطان یا سایر بیماری ها مانند بیماری های بافت همبند را در فرد افزایش دهد، ثابت نشده است. حتی طی مطالعات انجام شده احتمال بروز سرطان سینه در افرادی که پروتز سینه انجام دادهاند، کمتر بوده است. تنها نکته حائز اهمیت آن است که پروتزهای سینه میتوانند تشخیص سرطان سینه را با تاخیر رو به رو کنند؛ پروتزهای سیلیکونی و آب نمکی هر دو موادی حاجب هستند و اشعه و پرتوها را از خودشان عبور نمیدهند و به این ترتیب مانع دیده شدن بافت اصلی سینه طی ماموگرافی می شوند.

 آیا جراحی زیبایی پروتز سینه عوارض جانبی دارد؟

این جراحی نیز مانند سایر جراحی ها با عوارضی همراه است که به 2 دسته عوارض زودرس و دیررس تقسیم بندی میشوند. عوارض زودرس جراحی پروتز سینه مثل هر عمل جراحی دیگری شامل تجمع خون یا هماتوم، عفونت محل پروتز، عفونت زخم، درد و... است که در صورتی که مراقبتهای لازم انجام پذیرد،حداقل خواهد بود. مهمترین عارضه دیررس جراحی پروتز سینه، عارضه ای است به نام کپسول سفت شونده. در مواردی که کپسول دچار جمع شدگی باشد، این جمع شدگی باعث بدشکلی بافت سینه و درد می شود. براساس شدت جمع شدگی، نیاز به آن است که  فرد دوباره تحت جراحی قرار بگیرد، پروتز درآورده شود و بعد با تکنیکهای جراحی لازم، پروتز دوباره جا گذاشته شده یا تعویض شود.

 نکاتی که قبل از انجام جراحی لازم است اجرا شود

سلامت عمومی این افراد باید در حد قابل قبول و خوب باشد. ممکن است فردی که مشکلات زمینه ای مانند قلبی، ریوی، کبدی ، کلیوی، عصبی-روانی، روماتیسمال و... دارد اگر این مشکلات بررسی و کنترل نشده اند خطرناک باشد، پس بهتر است در صورت وجود بیماری قبل از مراجعه به جراح با پزشک مربوطه در مورد تمایل به جراحی سینه مشورت شود. در افراد بالای 35 سال و در صورت وجود سابقه فامیلی یا شخصی در سن پایین تر بهتر است قبل از عمل، ماموگرافی یا سونوگرافی سینه انجام پذیرد. قرص ضد بارداری در فاصله 2هفته قبل تا 2 هفته بعد از عمل سینه آسپیرین، آس آ، ویتامینE  مشکل آفرین خواهد بود (خطر خونریزی دارد).

استعمال هر نوع دخانیات روی کیفیت زخم اثر منفی دارد که از بدشکل شدن برشها تا نکروز (سیاه شدگی) پوست متغیر است بسته به میزان مصرف دوز 2 تا 3 هفته قبل از عمل باید سیگار به کلی قطع شود.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 6670
بازديد امروز : 930
کل بازديد سایت : 3424075
بازديدکنندگان آنلاین : 1
زمان بارگزاری : 0.2656 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux