صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه

کوچک کردن سینه (شكایت از بزرگی سینه یا افتادگی آن)، یكی از شایعترین علل مراجعه به جراحان زیبایی است. باید توجه داشت این مقاله به نحوی ساده تصمیم گیری در موارد کوچک کردن سینه را توضیح میدهد.اگرچه نكات جزئی در این مورد فراوان است؛ اما باید توجه داشت اكثر بیمارانی كه از بزرگی سینه شكایت دارند، دچار افتادگی سینه هم هستند؛ اما ممكن است فردی كه دچار افتادگی سینه باشد، بزرگی سینه هم داشته باشد یا برعكس، به علت تحلیل رفتن و از دست دادن بافت سینه دچارافتادگی شده باشد كه درما نهای متفاوتی دارد.

به عمل كوچك كردن سینه ها ریداكشن مامو پلاستی reduction mammaplastyیا Breast reduction گفته می شود.

به عمل بالا كشیدن سینه افتاده، لیفت سینه Breast lift یا ماموپكسیmammapexy گفته می شود.

بزرگی سینه )هیپرتروفی سینه، ماكروماستی Breast hypertrophy،macromastia گفته می شود.

بزرگی سینه میتواند باعث مشكلات فراوانی مانند درد گردن، درد شانه و پشت،احساس خوابرفتگی در دستها، ایجاد شیار و لك روی شانه ها، تعریق و عفونت چین زیر سینه ای به خصوص در تابستان، محدود كردن فعالیت های ورزشی، تنگی نفس ضمن ورزش، كاهش اعتماد به نفس و گوشه گیر شدن و كاهش فعالیتها و روابط اجتماعی (به خصوص در جوانان) و مشكل در یافتن لباس مناسب شود.

به همین علت است كه مطالعات متعدد نشان داده عمل كوچك كردن سینه به شكل موثری ا ین علائم و دردها را كاهش داده و باعث بهبود اعتماد به نفس و روابط اجتماعی فردمی شود و به همین علل، عمل کوچک کردن سینه بسیار موفق و رضایتمندی بیمارانی كه به درستی ا نتخاب شده باشند بالاست.

به طور كلی موارد كاربرد اصلی و فرعی عمل كوچك كردن سینه را در جدول یك می بینید:

 

علت بزرگی سینه را می توان این گونه برشمرد:

·         بارداری: در بسیاری از خانم ها تاثیر زیادی در بزرگی سینه ها دارد.

·         چاقی: بسیاری از افراد چاق دچار بزرگی سینه ها می شوند.

·         یائسگی: بعضی از خانم ها در نزدیكی یائسگی دچار بزرگی تدریجی سینه و افزایش مقدار چربی آن میشوند.

·         مصرف داروهای هورمونی: مصرف استروژن و پروژسترون و قر صهای ضدبارداری میتواند باعث افزایش سایز سینه شود.

بزرگی سینه در نوجوانان juvenile hypertrophy :این نوع بزرگی كه در نوجوانی رخ میدهد، معمولا همراه با چاقی نیست و علت آن،حسا س بودن بافت سینه به هورمو نهای جنسی است. بزرگی سینه باعث خجالت، گوشه گیری و كاهش فعالیت های اجتماعی و ورزشی نوجوان میشود. نكته مهم آن است كه در این نوع بزرگی سینه احتمال عود پس از عمل وجود دارد.

ژنتیك: در مورد نقش عوامل ژنتیك در بزرگی سینه بحث و اختلافات نظر زیادی وجود دارد. به طور كل در افرادی كه با شكایت بزرگی سینه مراجعه می كنند، تنها درمان موثر استفاده از جراحی است و روش های درمان دارویی یا موثر نبوده یا به علت ایجاد عوارض مختلف توصیه نمی شوند. برای عمل كوچك كردن سینه از برش های متعدد و متفاوتی ا ستفاده می شود كه هر چقدر مقدار بزرگی بیشتر باشد، باید برش وسیع تری هم داده شود.

بزرگی سینه را می توان به 4 دسته تقسیم كرد و بر همین اساس نوع برش داده شده و عمل انجام شده را تعیین كرد:

·         بزرگی خفیف(نیازبه برداشت كمترا ز 200 گرم ا زبافت هر سینه دارد. )درمان با برش دور هاله.

·         بزرگی متوسط (نیازبه برداشت 200 ا لی 500 گرم ا ز بافت هر سینه دارد.) درمان با برش دور هاله +برش عمودی.

·         بزرگی شدید(نیازبه برداشت 500 ا لی 1500 گرم ا زبافت هر سینه دارد) درمان با برش دور هاله +برش عمودی یا برش دورهاله +برش عمودی + برش ا فقی زیر سینه )برش لنگری یا T معكوس.)

·         بزرگی بسیار شدید (ژیگانتوماستی): نیازبه برداشت بیش ا ز 1500 گرم ا زبا فت هر سینه دارد.( درمان بابرداشتن بافت ونوك سینه و پیوند مجدد نوك سینه( Free nipple graft)

باید در مورد لیپوساكشن سینه هم در اینجا این توضیح را داد كه در بیمارانی كه دچار بزرگی سینه بدون افتادگی قابل توجه هستند، در صورتیكه بافت سینه عمدتا از چربی تشكیل شده باشد، نه بافت غددی، میتوان از لیپوساكشن به تنهایی استفاده كرد. بنابراین در خانمهای جوان كه بافت سینه عمدتا غددی است، لیپوساكشن كاربرد ندارد؛ اما در خانمهای نزدیك سن یائسگی و بعد از آن در بسیاری از موارد كاربرد دارد. در عین حال امروزه در بسیاری از عملهای كوچك كردن سینه برای كوچك كردن و فرم دادن قسمت خارجی سینه (به سمت زیر بغل)و در ناحیه چین زیر سینه ای از ساكشن ضمن عمل استفاده میشود

تشریح عمل : در این عمل برای کوچک کردن سینه با استفاده از برش هایی با وسعت مختلف پوست ، چربی و بافت پستان برداشته می شود . بسته به حجم بافت و وسعت پوست بردشته شده برش متفاوت است. بدین ترتیب که در موارد خفیف تنها تنها از برش دور نوک و برش عمودی زیر آن و در موارد شدید از برش لنگری یا T معکوس استفاده می شود.

نتیجه ی این عمل ایجاد سینه کوچک تر ، سفت تر و بالا کشیده است . پستان ایجاد شده ، متناسب با بقیه ی بدن میباشد.

·         مدت عمل : 4-2 ساعت

·         بیهوشی : معمولا عمومی

·         عوارض : به مدت کوتاهی درد ، تورم ، کبودی . ممکن است خونریزی رخ دهد. در بعضی موارد اسکار عمل نیاز به تصحیح بعدی دارد . کرختی پوست.

·         نقاهت : بازگشت به کارهای روزمره و فعالیت های اجتماعی ، پس از 2 هفته .

·         انجام فعالیت های شدید تر : پس از 3-4 هفته ، باید توجه داشت که ممکن است برای رسیدن به شکل نهایی پستان به بیش از 6 ماه وقت نیاز باشد.

سوالات شایع:

1- آیا این عمل مانع از شیردهی می شود؟ از آنجا که امکان شیردهی قابل پیش بینی نمی باشد ، به بیمار تذکر داده می شود که نباید روی امکان شیردهی حساب کند.

2- آیا برش های این عمل خیلی واضح هستند؟خیر معمولا برش ها نازک بوده و پس از مدتی ، چندان به چشم نمی آیند. هر چند در 10 % موارد نیاز به روتوش محل برش وجود دارد .

3- آیا کوچک کردن سینه ها صرفا یک عمل زیبایی است؟ خیر. در بسیاری موارد وجود علائمی از قبیل درد پشت ، درد گردن و شانه ، جا انداختن بند سینه بند روی شانه ها ، تعریق زیاد ، قرمزی و زخم شدن یا عفونت قارچی زیر پستان ها یا شکاف بین آنها ، علت مراجعه و عمل جراحی بیمار است.

4- بررسی های اختصاصی قبل از عمل چیست ؟ انجام معاینه ی کامل سینه و انجام ماموگرافی در موارد لازم.

5- طول مدت بستری بیمار پس از عمل چقدر است؟بسته به وسعت عمل معمولا از چند ساعت تا 2 روز .

6- مراقبت های بعد از عمل به چه صورت است؟معمولا بیمار بعد از عمل ساپورتهای مخصوص برای کاهش درد و فشار روی محل برش ها استفاده می کند. به بیمار توصیه می شود به پهلو نخوابد . زمان کشیدن بخیه ها حدودا دو هفته بعد از عمل است.

7- آیا روشی برای کاهش اسکار محل وجود دارد؟ به جز مراقبت های پس از عمل طبق نظر جراح استفاده از داروهای مختلف و انجام لیزر می تواند اسکار محل عمل را کم کند.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 25141
بازديد امروز : 674
کل بازديد سایت : 3485341
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری : 0.5000 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux