صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» درمان چاقی با بالون معده

بالون معده Balloon

 

بالون معده  یک روش کاملاً سرپایی و غیر جراحی بوسیله اندوسکوپی برای کمک به کاهش وزن کسانی که به چاقی دچارند و نمی خواهند یا نمی توانند از روش های دیگر کنترل وزت استفاده نمایند ، کاربرد دارد . در این سیستم پزشک متخصص با استفاده از انددوسکوپ پس از بررسی معده از طریق دهان بالون را در معده قرار می دهد . جنس بالون از سیلیکون نرم ساخته شده و از طریق یک لوله با مایع یا هوا ( بسته به نوع بالون ) پر شده و آزادانه شناور می گردد و با پر کردن بخشی از فضای داخل معده باعث سیری کاذب و در نتیجه باعث کاهش وزن می گردد. قرار دادن بالون در معده ، معمولاً بین 20 تا 30 دقیقه طول کشیده و بیمار پس از یک مراقبت پزشکی کوتاه مدت ، می تواند به منزل باز گردد . خارج کردن بالون حداکثر پس از 6 ماه و بوسیله آندوسکوپی انجام می گردد.

 

عوارض احتمالی بالون

بیمار ممکن است تا چند روز پس از گذاشتن بالون ، احساس تهوع و استفراغ ، سنگینی در شکم ، گاهی درد دوره ای در پشت و شکم را داشته باشد . در این صورت بیمار بهتر است با پزشک خویش مشورت نموده و از داروهای احتمالی مورد تجویز او استفاده نماید . ممکن است در بعضی از بیماران عوارض دیگری مثل ریفلاکس ، ترش کردن و نفخ شکم ظاهر گردد که قابل درمان است . بدیهی است هرچه مهارت پزشک در بالون گذاری بیشتر باشد ، احتمال این عوارض کمتر خواهد بود .

 

کاهش وزن بالون معده

درک این نکته که این سیستم وسیله ای جهت کمک به کاهش اشتها و وزن بوده و باید همراه با یک رژیم غذایی نظارت شده بکار گرفته شود ، اهمیت زیادی دارد . مقدار وزنی که یک بیمار از دست می دهد بستگی به رعایت دقیق رژیم غذایی او دارد . در این مدت ارجح است زیر نظر یک تیم پزشکی متشکل از متخصص تغذیه ، روانشناس و مشاور ورزش به اصلاح شیوه زندگی ، ایجاد انگیزه و کنترل در خوردن ، تصحیح عادات غذایی و فعالیت های بیشتر ورزشی اهتمام ورزیده تا لاغری ناشی از این کاهش وزن را حفظ نماید .

عوارض چاقی چیست؟

چاق شدن بیش از حد به دلیل اثرات منفی بر روی سلامتی و تغییرکیفیت زندگی یک مساله جدی است. اگر شما نیز از مشکلات غیرقابل کنترل وزن خود رنج می برید، لازم است که مطالب بیشتری درمورد بیماری خود و جدیدترین روش های درمانی آن را بدانید.

عواقب خطرآفرین چاقی عبارتند از: دیابت، فشار خون، افزایش کلسترول، بیماری های قلبی و عروقی، قطع تنفس هنگام خواب، سردردهای مزمن، بیماری های کبدی، بی اختیاری ادراری، آرتروز و آرتریت، نازائی، کمردرد، اختلالات روانی و افسردگی

 BMI چیست؟

همانطور که هر فرد برای خود قد و وزن مشخصی دارد، BMI یا شاخص توده بدنی هر فرد نیز خاص خود اوست و به صورت زیر تعیین می شود:

(وزن) kg

________=BMI

2(قد بر حسب متر)

درمان های انواع چاقی بر حسب BMI

30-25

*اگر BMI فرد بین 25 تا 30 باشد در رده اضافه وزن بوده و بهترین روش درمانی رژیم غذایی و ورزش می باشد.

35-30

*اگر BMI فرد بین 30 تا 35 باشد در رده چاقی درجه 1 یا متوسط بوده و روش درمانی بالون معده از درمان های این گروه می باشد.

40-35

*اگر BMI فرد بین 35 تا 40 باشد در رده چاقی درجه 2 یا شدید بوده و بهترین روش  درمانی باندینگ یا حلقه دور معده می باشد.

40 به بالا

*اگر BMI فرد بیشتر از 40 باشد در رده چاقی درجه 3 یا مفرط بوده و تنها روش درمانی جراحی بای پس معده خواهد بود.

توجه داشته باشید که ممکن است در شرایط جسمی و روحی خاصی بنا به تصمیم پزشک، روش درمانی شما تغییر نماید. پس روش درمانی خاص خود شماست و نباید آن را به اطرافیان خود توصیه کنید. ما می توانیم درمورد تمامی روش ها به شما آگاهی دهیم و کمک کنیم تا بهترین روش را انتخاب نمایید.

BMI بین 5/18 تا 25 در حد طبیعی می باشد


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 7994
بازديد امروز : 704
کل بازديد سایت : 3485371
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0.3125 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux