صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» پرسش و پاسخ های بالون معده

پاسخ به پرسش‌هاي ساده در ارتباط با درمان‌هاي جراحي و غير جراحي چاقي

انواع بالون‌هايي كه در ايران وجود دارد چيست و چه تفاوتي با هم دارند؟

به طور كلي بالون‌ها به دو دسته مايع و هوا تقسيم مي‌شود كه بالون هوا به دليل سبكي احساس درد و تهوع كمتري نسبت به بالون مايع دارد ولي به همين دليل، كمتر باعث كاهش اشتها شده و ممكن است سبب كاهش وزن كمتري شود. بالون‌هاي هوا موجود در ايران ساخت كشور فرانسه بوده و مارك بسيار معتبري است. در ارتباط با بالون‌هاي مايع متاسفانه مارك‌هاي بسيار متنوعي وارد بازار ايران شده كه به جز 2 نوع آن ساير انواع مجوز نداشته و استفاده از آنها كه گاهي با قيمت‌هاي بسيار پايين عرضه مي‌شود، توصيه نمي‌شود

معايب و مزاياي بالون معده نسبت به روش‌هاي جراحي از جمله حلقه معده چيست؟

بالون معده روش بسيار كم‌عارضه‌اي است كه به جز تهوع و درد در روزهاي ابتدايي عارضه شايع و مهمي ندارد؛ منتها بايستي توجه داشت كه بالون تنها سبب كاهش اشتها مي‌شود و جهت كاهش وزن مطلوب مي‌بايست از غذاهاي كم‌كالري و ورزش مرتب استفاده كرد. متوسط كاهش وزن با بالون در يك دوره 6 ماهه، 20 تا 30 كيلوگرم است. اما در صورت رعايت رژيم غذايي مطلوب و ورزش مداوم كاهش وزن تا 50 كيلوگرم نيز ديده شده است. از آنجايي كه ممكن است پس از 6 ماه اسيد معده سبب سوراخ شدن بالون شود، مي‌بايست از طريق آندوسكوپي خارج شود اما بالون روشي قابل تكرار بوده و در صورت پاسخ مناسب مي‌توان نسبت به تكرار آن اقدام كرد. حلقه معده نسبت به ساير عمل‌هاي چاقي از جمله باي‌پس, Sleeve، پرطرفدارتر بوده و هم اكنون بيشترين عمل جراحي چاقي است كه در دنيا انجام مي‌شود.(بالون معده، عمل جراحي محسوب نمي‌شود.) مزيت اين عمل دايمي بودن و قابل تنظيم بودن آن است اما ممكن است درحداكثر 5 تا 10 درصد موارد در طول زمان عوارضي از جمله عفونت، جابجايي، نفوذ باند به داخل معده اتفاق بيفتد كه منجر به عمل جراحي دوم و خارج كردن حلقه شود.

چه روش‌هايي براي درمان چاقي وجود دارد؟

از لحاظ علمي تنها روشي كه براي بيماران با BMI 30 الي 40 توصيه مي‌شود، بالون معده است كه بسيار كم عارضه بوده و از طريق آندوسكوپي  بدون نياز به بيهوشي و بستري و توسط فوق تخصصين گوارش انجام مي‌شود. ساير روش‌هاي ديگر از جمله حلقه  معده، پليسه، Sleeve، باي‌پس به دلي عوارض احتمالي تنها در بيماران با چاقي مفرط توصيه مي‌شود.

به طور كلي به چه افرادي چاق اطلاق مي‌شود؟

. معيار چاقي عدد BMI است كه از تقسيم وزن بر مجذور قد بر حسب مترمربع محاسبه مي‌شود. در اين معيار در صورتي كه عدد محاسبه شده بالاي 30 و كمتر از 35 باشد، فرد دچار چاقي خفيف است. BMI بين 35 الي 40 چاقي متوسط و BMI بالاي 40 چاقي شديد يا مرضي محسوب مي‌شود.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 6958
بازديد امروز : 329
کل بازديد سایت : 3284173
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0.2344 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux