صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» نکاتی در ارتباط با بالون معده

نكاتي در ارتباط با بالون معده

بالون معده چيست؟

بالون معده يك روش ساده و بدون جراحي براي كاهش اشتها و كاهش حجم معده است. در اين روش، پزشك فوق تخصص گوارش توسط آندوسكوپي و پس از اطمينان از سالم بودن معده، بالون را به داخل معده فرستاده و سپس بر اساس اندازه معده بيمار آن را بسته به نوع بالون، از مايع يا هوا به ميزان 500 تا 800 سي سي پر ميکند .بالون حدود 3/2 از حجم معده را پر کرده و سبب ایجاد سیری زودرس وکاذب میشود پس از 6 ماه پزشك دوباره آن را با آندوسكوپي خارج میکند.اخیرا ازانواع جدید بالون معده با ماندگاری یکسال نیز در این مرکز بطور اختصاصی استفاده میشود           

چه افرادي كانديدهاي خوبي براي بالون هستند؟

·         افراد باBMI =30_40 به دليل اينكه اضافه‌وزن محدودي دارند، مي‌توانند با يك دوره بالون البته به شرط رعايت رژيم غذايي كم كالري و ورزش مرتب،‌ به وزن ايده‌آل برسند.

·         افراد با BMI بالاي 40، اين افراد مي‌توانند براي كاهش وزن، از اين روش استفاده كنند؛ ولي از آنجايي كه اضافه‌وزن زيادي دارند، بايد نسبت به افراد دسته اول، بيشتر رعايت كنند. گاهي ممكن است براي رسيدن به وزن مطلوب از 2 يا چند دوره بالن استفاده كرد. همچنين افراد خيلي چاق كه كانديد عمل‌هاي جراحي چاقي هستند، گاهي توسط جراحان محترم براي كاهش وزن اوليه و عوارض كمتر بيهوشي و عمل جراحي جهت بالن ارجاع داده مي‌‌شوند.

عوارض احتمالي بالون معده چيست؟

بالون معده، روش بسيار كم عارضه‌اي است. عوارض عمده آنوجود درد و تهوع و گاهي استفراغ در چند روز ابتدايي است كه در افراد مختلف، فرق مي‌كند. گاهي هيچ درد و تهوعي وجود ندارد كه فرد ممكن است با توجه به ذهنيت قبلي مبني بر وجود درد و تهوع، حتي نگران شود كه ممكن است براي بالن اتفاقي افتاده باشد،‌ درحالي كه اين افراد فقط به دليل سازگاري خوب معده هيچ علامتي ندارند. گاهي ممكن است درد و تهوع وجود داشته باشد كه در اين صورت بايد از داروهاي مناسب استفاده سود. وجود اضطراب و نگراني بر مدت و شدت عوارض مي‌افزايد. لذا بايد دانست كه اين علايم موقتي بوده و به زودي برطرف مي‌شوند.عوارض دیگر احتمالی از جمله سوراخ شدن معده و انسداد روده در موارد بسیار نادری میتواند اتفاق بیافتد. در ضمن ارتباط روزانه و مرتب با پزشك بسيار مهم است.

تفاوت بالن مايع و بالون هوا چيست؟

در بالن هوا به دليل سبكي، علايم اوليه شامل درد و تهوع بسيار خفيف‌تر است. منتها از لحاظ ميزان كاهش وزن  چه بسا ممكن است در بالن مايع به دليل سنگيني بيشتر بالن، احساس كاهش اشتها و در نهايت كاهش وزن بيشتر هم باشد.    

نكات مهم براي كسب نتايج مطلوب‌تر با بالون معده

·         همواره با پزشك خود ارتباط نزديك و صميمانه ‌اي داشته باشيد.

·         در صورتي كه عارضه‌ اي احساس كرديد يا روند كاهش وزنتان متوقف شد، بلافاصله با پزشك خود تماس بگيريد.

·         برنامه غذايي كم‌ كالري و ورزش منظم را هم فراموش نكنيد.


 تعیین وقت اینترنتی
 نام و نام خانوادگی :
 سن :
 پست الکترونیک :
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نحوه آشنايي با دكتر :شبکه های اجتماعی
تبلیغات اینترنتی
دوستان و آشنایان
سایر
 توضیحات :
جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 7216
بازديد امروز : 15
کل بازديد سایت : 3249924
بازديدکنندگان آنلاین : 2
زمان بارگزاری : 0.2164 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux