صفحه اصلیفتق HERNIAزیبایی و تناسب اندامجراحي دستگاه گوارشتعیین وقت اینترنتیتماس با ما
 
» لیپوساکشن

از محبوترین و رایج ترین جراحی های زیبایی است ولی راه حلی برای چاقی عمومی و منتشر نیست و فقط در کسانی قابل انجام است و نتایج خوب دارد که وزن ایده آل یا نزدیک به ایده آل دارند وحتی لاغر هستند اما از انباشته شدن چربی اضافی در بعضی از نقاط بدن مثل غبغب و پهلوها و یا رانها ویا باسن و یا شکم ناراضی اند . لیپوساکشن دراین گروه روش عالی برای تراش دادن و برداشتن توده های موضعی و غیر منتشر چربی است.

چاق ها باید اقدام به روش های درمانی چاقی ( رژیم غذایی- ورزش – بالون معده- باندنیگ معده- بای پس ) نمایند. کاهش وزن متعاقب لیپوساکشن زیاد نیست و هدف از لیپوساکشن کاهش سایز است و نه کاهش وزن خاص اینکه چربی مثل پنبه اما حجیم است

در افراد جوان پوست به تبع آن جمع می شود ولی در افراد مسن و یا شلی شدید پوست نیاز به پوست برداری هم است در یک فرد متوسط و اکثر چربی و مایع که برداشتن آن در یک جلسه ایمن وکم خطر است حدود 5000 سی سی می باشد و در صورت لزوم عمل دوم باید حداقل 6تا5 ماه بعد از انجام شود.

تکنیک مورد استفاده کم اهمیت تر از مهارت جراح است و اینکه یک جراح از دستگاه لیزری 70 میلیون تومانی استفاده می کند گرچه هزینه عمل را بالا می برد اما ضامن نتیجه بهتر نیست و نهایتا مهمترین فاکتور مهارت جراح است و البته در دست افراد ماهر عوارض بسیار کمی دارد وباید توجه داشت که هدف این جراحی بهبود شرایط است ونه رسیدن به کمال مطلوب.

 

انواع لیپوساکشن عبارتند از :

1-لیپوساکشن مکانیکی      2- لیپوساکشن اولتراسونیک     3- لیپولیزر

 

لیپوساکشن مکانیکی  ( یا لیپوساکشن تورکسی ):

ابتدا محل لیپوساکشن با محل تامنست(که ترکبیی از سرم نمکی و داروی بی حسی و نیز منقبض کننده عروق است) متورم می شود محل مورد نظر بی حس می شود و رگهای آن منقبض و باریک می شوند تا در معرض صدمه کمتری قرار گیرند و سرم نمکی باعث تورم سلولهای چربی و آزاد شدن چربی درون آنها می شود و سپس بوسیله لوله های باریک مخصوص بنام کانون سلولهای چربی تراشیده شده و همزمان به داخل دستگاه مکنده (ساکشن) منتقل می شوند مهمترین نکته آن حفظ تعادل مایعات بدن است و هرچه حجم لیپوساکشن بیشتر باشد امکان بهم خوردن تعادل مایعات بدن بیشتر می شود و در لیپوساکشن بیشتر از 10 لیتر میزان خطر بسیار زیاد می شود.

با بی حسی موضعی قابل انجام است و خاصه در نواحی کوچک مثل غبغب و سینه آقایان نیاز به بیهوشی ندارد .12-24 ساعت موضع عمل بی حسی باقی می ماند و در نواحی کوچک نیاز به مسکن و استراحت نیز ندارد. در صورت عدم وجود بیهوشی خاصه اگر حداکثر تا 5 لیتر ساکشن شود و میزان عوارض آن خاصه امبولی چربی بسیار ناچیز و قابل اغماض است.

درست جراح ماهر و دقیق ناهمواری ایجاد نمی کند ولی در نواحی که پوست شل و آویخته است می تواند شلی بیشتر پوست شود. متعافب آن حمل عمل متورم شده و این افزایش تورم تا 10 روز ادامه می یابد و سپس بتدریج از میزان تورم کاسته می شود و در مدت 3-2 ماه اثرات واضح آن وسیع می شود ولی کاهش سایز تا یکسال ادامه خواهد داشت. متعاقب لیپوساکشن از شکم بند و لگن های مخصوص استفاده می شود چون برای انجام آن از نیروی مکانیکی دستگاه و بازوی جراح استفاده می شود به آن لیپوساکشن مکانیکی گویند.

 

لیپوساکشن اولتراسونیک

همه شرایط شرح داده شده در لیپوساکشن مکانیکی باید در آن لحاظ شود ولی برای تراشیدن چربیها از دستگاه اولتراسوند استفاده می شود و لذا گرانتر است اما برای جراح آسانتر است و بعلاوه به برش های بزرگتری نسبت به نوع مکانیکی نیاز دارد و بر خلاف دعاوی موجود سبب هموار شدن بیشتر پوست نسبت به نوع مکانیکی نمی شود کلا مزیت قابل توجهی نسبت به نوع مکانیکی ندارد  میزان تورم و بهبودی از آن و نیز ضرورت استفاده از شکم بند وگن مخصوص  وسایر موارد مثل نوع مکانیکی است.

 

لیپوساکشن لیزری (لیپولیزر)

همه شرایط ذکر شده در لیپوساکشن مکانیکی را لازم دارد ولی برای تراشیدن چربیها از نیروی لیزر استفاده می شود و بعلت گرانی دستگاه لیزر از نوع لیپوساکشن گرانتر خواهد بود. در حجم کمتر از 500 سی سی نیاز به ساکشن ندارد و چربیها از طریق کبد و کلیه ها دفع می شود ولی اگر حجم چربی بیشتر از 500 سی سی باشد باید بطور همزمان ساکشن چربیها نیز انجام شود.

مهمترین مزیت آن کاهش درد میزان شلی و آویختگی پوست است زیرا باعث جمع شدن پوست می شود و میزان کبودی پوست در آن کمتر است و اگر به ساکشن نیاز نباشد برش ها نیز کوچکتر خواهند بود. در بعضی انواع لیپولیزر از 2 طول موج برای بهبود شلی پوست استفاده می شود و نتایج بهتری دارند و بعضی از انواع آن یک حسگر حرارتی نیز دارند که مانع سوختگی پوست می شود ودر بعضی از انواع آن میزان انرژی لیزر بر اساس میزان شتاب دست جراح تنظیم می شود.  در هر حال تابش انرژی لیزر از سطح زیرین پوست سبب جمع شدن و سفتی پوست می شود

 


جراحی زیبایی و لاغری
 
جراحی دستگاه گوارش
 
تعیین وقت اینترنتی
 


بازديد اين صفحه : 21078
بازديد امروز : 1243
کل بازديد سایت : 3249906
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0.2160 ثانیه
https://imenmizban.com/domain https://imenmizban.com/iran-linux https://imenmizban.com https://imenmizban.com https://imenmizban.com/win-iran https://imenmizban.com/linux